GO BACK
    TO MENU

    Esmu no sievietēm, kam patīk pucēties, bet gribu to darīt saskaņā ar sevi un tā, ka nav jāpavada vairākas stundas, lai sagatavotos dienai. Tad, lūk, esmu atradusi tādu konceptu kā kapsulas kolekcija, kas pat ļoti der manam dzīves ritmam un vajadzībām. Kas tā tādi ir?

    Kapsulas garderobe sastāv no neliela daudzuma apģērbu, ko viegli kombinēt un kas neiziet no modes.

    Bildes: Andis Arnicāns

    Šo garderobi daļēji pārnes no sezonas uz sezonu, bet daļu piepērk jaunu. Ideja ir tāda, ka pamats jau ir gatavs, ir tikai jāpievieno (vai jāpaņem no iepriekšējā gada) kaut kas, kas atbildīs jaunajiem laikapstākļiem. Bet visu soli pa solim.

     

    ● IZTĪRI SKAPI ●

    Izņem visu no sava skapja un uztaisi pamatīgu revīziju. Izmet visu, kas saplīsis vai nonēsājies (jā, arī pa mājām nav jāstaigā saplīsušās trenūzenēs), atdod visu, kas vēl nēsājams, bet nav īsti tavs, un skapī atliec atpakaļ tikai tās lietas, kas rada patiesu prieku. Ieteiktu to darīt vienā rāvienā un dienā, kad sajūti iedvesmu izmest lietas. Mums visām tādas dienas ir, vai ne?

     

    ● PASPĒLĒJIES, UZTAISOT KOLĀŽU ●

    Šī ir ārkārtīgi vērtīga lieta – atrast visas bildes, kas patīk, un salikt tās uz vienas lapas. Tām nav obligāti jābūt ar apģērbu saistītām, bet gan visam, kas tev Pinterest’ā iekrīt acīs un vienkārši ļoti patīk. Vari izprintēt vai salikt tās kolāžā kādā no datorprogrammām kā Photoshop, bet svarīgi to visu skaisti salikt kopā. Šai kolāžai, visticamāk, būs kaut kāda sajūta, kas tevi uzrunā un kas tevī snauž. Paskatoties uz bilžu kopumu, uzdod jautājumu, ko tu tur redzi, kas tev tajā visā patīk, un piefiksē pāris atlsēgasvārdus, kas to raksturo.

     

    Mana izveidotā kolāža

    ● SASTĀDI SARAKSTU ●

    Šo ir svarīgi izdarīt, pirms dodiet uz veikaliem. VIENMĒR. Tāpat kā, dodoties uz pārtikas veikalu izsalcis un nopērkot tik daudz kā lieka, tas notiek arī apģērbu veikalos. Ir svarīgi sastādīt sarakstu, kas tev patiešām šosezon ir vajadzīgs, lai nelaidies kārdinājumos nopirkt kādu nevajadzīgu lietu, jo ir taču ar atlaidīti. Ja tev vajadzīga vienkrāsaina kleita, tad ļauj puķainajai blūzei palikt veikalā.

     

    ● DOMĀ KOMPLEKTOS ●

    Ir tik daudz drēbju, kuras mēs nopērkam, kad gribas sevi palutināt, kad mums ir slikts garastāvoklis vai ir atlaides, bet nekad tā arī neuzvelkam, jo nebija, ar ko savilkt kopā. Katru reizi, pērkot kādu apģērba gabalu, izdomā vismaz 5 kombinācijas, ar ko to varēsi savilkt no mājās esošajām drēbēm. Tas nodrošinās to, lai jaunā dzeltenā kleita tomēr dienas gaismu ieraudzītu.

     

    Bildes: Life if life photography

    ● PIELĀGOJIES SEZONAI ●

    Mūsu platuma grādos tomēr ir vitāli svarīgi, ka katru sezonu ir cita garderobe, bet kādu daļa no skapja var palikt nemainīga. Piemēram, melnas bikses vai džinsi var būt noderīgi pilnigi visos apstākļos. Tāpat ir ar citām pamata lietām kā balts krekls, kādi vienkrāsaini topi un džemperi. Skaties, kā ziemā vari ģērbties kārtās, lai vasaras drēbes varētu uzvilkt arī vēsajās gada dienās. Pamata apģērba gabalus ir svarīgi iegādāties labas kvalitātes. Ja zini, ka ikdienā bieži velc baltu t-kreklu, nepērc to par 5 eiro, bet ieguldi vairāk naudas, lai vari to vilkt arī pēc trešās mazgāšanas reizes.

     

    ● ATSVAIDZINI AR SĪKUMIEM ●

    Katru sezonu patiešām nav jāiegādājas jauns skapis. Tajā var būt ļoti vienkārši pamata apģērba gabali, kurus atsvaidzini ar dažādiem aksesuāriem vai, jā, arī grimmiem. Ja pie melnām biksēm un balta krekla uzvilksi pumpainas zeķītes un uzkrāsosi sarkanas lūpas, tu noteikti būsi gatava ballītei. Ja sakombinēsi tās pašas bikses un kreklu ar kediņām un brīvu jaku, vari doties pie omas uz laukiem. Esam radoši ar mazām lietām!

     

    Kopumā kapsulas garderobe dod iespēju paņemt no skapja divus apģērba gabalus ar aizvērtām acīm, un tie vienmēr saderēs kopā. Un kā ir tavā skapī?

    28 COMMENTS
    Liene

    Paldies, Laura, gan par šo rakstu, gan garāko video lekciju kursu! Daudz iedvesmas smēlos! Varbūt vari padalīties ar vēl kādu padomu vai ideju avotu, kā izķepuroties no apmulsuma pie tukšā, iztīrītā skapja, lai veiksmīgāk atrastu savu stilu? Savādāk ziema nāk un ir bail jau atkal sagramstīt veikalos šo un to, kas drīz pēc tam atkal sniegs vien nelaimību. Paldies jau iepriekš!

    Laura

    Čau, Liene!

    Paldies par visiem labajiem vārdiem 🙂 Es pati izgāju kursus pie Elgas Zariņas (Tava stila studija), kas man ļoti palīdzēja saprast virzienu, uz kurieni doties apģērbu iegādē. Skaties, varbūt noder.
    Man pašai tas “saprašanas” posms bija diezgan ilgs, jo pa vidu vēl bija grūtniecība un bērna barošanas posms. Jāsaka, ka tikai tagad tā pa īstam jūtu savu stilu un zinu, ko vēlos un ko ne.

    […] arī priecājamies, ka to saturu, kuru radām, varam piedāvāt visiem. Šobrīd strādājam pie Kapsulas garderobes lekcijas, kuru februārī plānojam palaist […]

    Anastasija

    Labdien!

    Būtu ļoti jauki uzzināt kur jūs iepērkaties, kur dabūt tiešām kvalitatīvas preces par sapratīgām cenām. Man personīgi, tā ir liela problēma. Esmu tik beiži vīlusies, kad nopērkot ‘baltu T-kreklu’ par 40 eiro, notiek pilnīgi tas pats, kā ar to par 5…
    Varbūt tas šajā blogā ir pieminēts, neesmu vēl tik daudz izlasījusi 🙂

    Laura

    Sveika!

    Es iepērkos baigi maz, un Latvijā īpaši reti. Es šobrīd esmu iemīlējusi pāris Latvijas zīmolus, kas rada patiešām kvalitatīvas lietas (ETNAsense un MaiMai konkrēti). Tad zinu, ka zviedru zīmolam Filippa K ir ļoti laba un ilgtspējīga kvalitāte. Un tad vēl ir šūšana. Ar nākamo gadu plānoju arvien vairāk lietu sev pasūtīt pie šuvējas, lai uztaisa tieši to, ko un kā vēlos 🙂

    […] Kapsulas garderobe var būt tieši tāda, kāda esi tu pati! Nav visiem jāģērbjas vienādi, lai taupītu savus resursus, tāpēc jāmeklē sava odziņa. Man savu odziņas sajūtu bija mazliet jāpameklē, mazliet jāsajūt, jo tas neatnāca pirmajā dienā, bet bija vērts gaidīt. Tagad diezgan droši zinu, ka varu nemeklēt trakos krekliņus un rakstainās bikses, bet palikt pie pašiem pamatiem. Un patrakot savā apavu un aksesuāru izvēlē. […]

    […] atklāsme man nāca, kad gatavojos lekcijai par Kapsulas garderobi, un sapratu, ka visas līdz šim iekrātās zināšanas baigi noder, ja dzīvē kaut kas krasi […]

    […] gudrība, hahā, bet vispār diezgan daudz pēdējā laikā ir mainījies. Kopš komplektēju savu kapsulas garderobi un praktizēju minimālismu un Zero Waste, lielāku vērtību iedodu kvalitātei, nevis […]

    […] vispārēja nevēlēšanās iet veikalos bez vajadzības. Apģērba ziņā sāku domāt un darīt kapsulas garderobes virzienā, kas stipri samazināja modīgas vajadzības. Jau pirms tam biju pērļu medniece, bet […]

    […] man iet ļiku, ļeku, bet es ļoti cenšos. Pirms paliku stāvoklī, sāku veidot tādu kā Kapsulas garderobi, bet tagad tas viss diezgan ir pamainījies. Es vēl joprojām pieturos pie idejas, ka nepērku […]

    Baiba

    Man ļoti iedvesmo jūsu ieraksts par kapsulu garderobi. Es tiešām gribētu šo ņemt vērā.
    Līdzīgi es jau rīkojos ar kosmētiku. Tā teikt neapzināti es pieturos pie tā kā man kosmētika ir tik daudz cik es to ikdienā lietoju. Jo bija periods kad tika pirksts viss kas patika bet lietots tikai pāris reizes.
    Kāda brīdī laikam tas bija krīzes gados kad es izmētu visu lieko kosmētiku, šampunus un lakas atdevu citiem kam vairāk vajadzēja. Un pieturejos pie taktikas pirkt tikai to tad kaut ko kad ir beidzies. Ja tuša beidzas eju pērku bet nekad vairs man nestāv trīs tušas kas kaut kādos vājuma mirkļos pirkta. Tā pat ar krēmiem, šampuniem un visu pārējo kosmētiku. Un jāsaka godīgi tas ļoti ietaupa līdzekļus un atvieglo prātu un plauktus jo nav nekā lieka. Iesaku visam pamēģināt.

    Laura

    Es ar kosmētiku izdarīju tieši tāpat! Tik labi palikās, jo biju sapirkusi kastu kastes ar dažādām ēnām, pūderīšiem un lūpenēm. Tagad ir tikai pats pamatiņš, kas arī ar laiku saruks.
    Ar drēbēm ir tāpat! Ieteiktu vienkārši nevandīties pa veikaliem un kārdināt sevi. Tas ļoti, ļoti palīdz! Tādā veidā ir gandrīz neiespējami pieņemt pragmatiskus lēmumus un nopirkt kaut ko patiešām vajadzīgu un kvalitatīvu. Tāpat kā par kosmētiku, par apģērbiem, kas vajadzīgi, ideāli būtu pieņemt lēmumu mājās un doties uz veikalu ar noteiktu mērķi.

    Sveika, Laura!
    Tiešām apbrīnojama un iedvesmojoša apņēmība mainīt mums visiem tik šķietamo “bet tā, taču ir ērti” dzīvesveidu, dodot priekšroku kam dabai un sirdij draudzīgākam :).
    Arī es esmu līdzšinēji centusies ieviest kapsulas garderobi, taču parasti galvu sajauc reizes, kad jādodas uz vecvecāku kartupeļu talku un saprotu, ka iepriekš labu gribēdama, dzīvodama pilsētā, esmu atstājusi, tā teikt, minimumu. Tas nozīmē, ka īsti kartupeļu talkas bikses atrodamas nebūs, un diez vai, tīri no praktiskā viedokļa, tās, ar kurām uz ballīti devos, šādam darbiņam derēs.
    Šķiet, vēl vairāk, dubultā pie sava dzīvesveida sakārtošanas jāpiedomā zero waste piekritējiem-vecākiem.
    Šī tāda mana mazā domu lidināšanās par to, cik labi tas ir, iespējami, cik jāstrādā ar sevi.
    Paldies par dalīšanos ar idejām un veiksmi turpmāk!

    Laura

    Es esmu izdarījusi tā, ka skapī stāv tikai tās drēbes, kurām tur ir jābūt, bet izveidoju vienu maisiņu ar pāris (patiešām pāris, nevis visām drēbēm,kas varētu noderēt dāčā) drēbēm, ko velku šādos gadījumos. Cenšos gan mājas drēbēm, gan šīm lauku drēbēm atstāt normāla paskata drēbes, lai tomēr ir prieks doties arī uz turieni. Man citreiz sanāk uz šādu izbraucienu pēc bezpajumtnieces izskatīties, tāpēc atstāju normālas drēbes, kuras ikdienā vienkārši nevilkšu 😀

    Liena

    Lielisks raksts! Vai nav jauki – pasaule tīrāka un pašas skaistākas 🙂

    Līva

    Sveiki! Man ir ļoti iepaticies Tavs blogs, esmu kļuvusi par regulāru lasītāju un pèc tam atstāstu Tavus ierakstus un uzzinātos jaunumus saistībā ar zero waste dzīvesveidu draugiem un ģimenei :D. Ja ne visu, tad vismaz daļu mēģināšu iekļaut manas ģimenes ikdienā!
    Instagram kontā Tev bija forš gājiens pa humpalām! Vari lūdzu atkārtot dažas adreses, kur skatījies vīriešu apavus? Vīram veikalos visi šķiet garlaicīgi!
    Paldies un gaidu vēl rakstus ??!

    Laura

    Sveika! Ak, kāds man prieks par regulāriem lasītājiem un stāstītājiem tālāk :)) Paldies!

    Šobrīd vislabākos “ķērienus” esmu atradusi Lāčplēša ielā 56/58 (?). Precīzu adresi neatceros, bet tas ir pavisam pie Avotu ielas. Tur vīriešiem bija baigi labas lietas 🙂

    Rūta

    Pārsteidzoši! Nezināju par tādu kapsulas garderobes principu, bet ja paskatos uz savu garderobi, tad tā lielā mērā tai atbilst! Man gan ir tendence uz košiem apģērbiem. Iepirkties veikalos man ir ļoti grūti, jo tur pēdējā laikā ir, manuprāt, nejēdzīgi augstas cenas pat par vienkāršu T kreklu. Turklāt atrast tur ko no dabīgām šķiedrām paliek arvien grūtāk. Un arvien mazāk mana gaume sapas ar to, ko var atrast no dizainiski piedāvātā. Tāpēc daudz vairāk esmu iemīļojusi humpalas, kur vienkopus var atrast visvisādus brīnumus par saprātīgām summām un apziņu, ka tā arī dabai draudzīgāk. Sekoju līdzi Latviešu dizaineru darinājumiem, īpaši ja tie ir no dabīgiem materiāliem un kad kaut kas ļoti iepaticies un spēju sev atbildēt uz jautājumu, kā to sakombinēt ar to, kas man ir garderobē un bieži valkāšu – tad ar prieku to iegādāju, pat ja tas nereti šķiet dārgāk nekā lielveikalā, toties te man viss patīk un arī apziņa, ka atbalstu savējos, radošos ļaudis. Vēl ir sanācis Andele Mandele. Patīk ideja un koncepts. Burvīga iespēja ir atrast, ko skaistu piemēram Brīvdabas muzeja gadatirgū un vasarā dažādos festivālu tirdziņos. Tur arī esmu atradusi ko vērtīgu ikdienai un mājas dzīvei. Pērn izmēģināju arī šuvēju, bet tas laikam ir tāpat kā ar frizieriem. Atrast savu īsto nebūt nav viegli!
    Paldies, ka dalies un burvīgi apraksti! Ir ko pamācīties un pārliecināties, ka šo to apzināti un neapzināti īstenoju savā dzīvē! 🙂

    Laura

    Rūta, super! Man prieks, ka tādas tendences (pirkt mazāk, kvalitatīvāk un saprātīgāk) ir arī citos mājokļos!
    Mēs tikko atnācām mājās no Dizaina tirgus Sapņu fabrikā, kurā atradu ļoti daudz vietējos, kas pārdeva skaistum skaistas lietas. Pati tiku pie mohēras-zīda jakas par ļoooti saprātīgu cenu no MaiMai 🙂

    […] kas ļauj iegādāties maz, bet kvalitatīvas lietas. Ja nav sanācis palasīt, vari spiest šeit. Šajā sērijā būs vairāki ieraksti, ne tikai […]

    Laura, paldies par atgādinājumu! Uh kā šo gribētos īstenot dzīvē, pat gribētos šo kapsulas garderobi sašūt sev pašai. Būs jāsāk!

    Laura

    Jā, šūšana šobrīd ir arī manā prātā! Es tikai pati nešūšu, bet labprāt pie kāda cita to izdarītu 🙂

    es ari gribu iet pie šuvējas, lai beigtu pirkt apērba gabalus kuri man īsti neder vai nepatik, sapirku jau adumu:0) ja atrodi foršu šuveju- dod ziņu:)

    Laura

    Man ir viena šuvēja, kas ir baigi foršā 🙂 Uzraksti man privātajā ziņā, lai varu nosūtīt kontaktus.

    Zan'

    Paldies par long story short, malacis! Prast izveidot veiksmīgu kapsulas kolekcijas saturu skapī ne katrai no mums ir talants. Es cenšos, viegli nav. Laura, tev būs jāiet palīgos visām, kuras tiešām grib sekot tavam piemēram. (:

    Laura

    Jā, šis nav vienas dienas darbiņš, bet gan mēnešu darbs. Nu, vismaz manā skapī 🙂 Šobrīd mācos iekļaut dažādas košas krāsas, lai viss nepaliek pārāk drūms un pelēks. Par šo tēmu raksti būs vēl, tāpēc ceru, ka šis tas dāmām varētu palīdzēt 🙂

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.